Strona startowa O nas Zabiegi Depilacja laserowa Promocje Cennik Kontakt Kup usługę Vouchery Rezerwuj wizytę

Depilacja Laserowa Kraków

 PROMOCJA na pakiety 4 + 1 zabieg GRATIS

 

Depilacja laserowa Kraków

Depilacja laserowa przeprowadzana w naszym gabinecie w Krakowie to najbardziej skuteczna metoda na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Zabiegi depilacji laserowej w efektywny sposób likwidują problem nadmiernego owłosienia, zwiększając tym samym komfort życia – regularne golenie, zranienia, powstałe uczulenia – po depilacji laserowej wszystkie te trudności znikają.

W Perfect Estetic przeprowadzamy depilację laserową całego ciała, dedykujemy swoją ofertę zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Metoda ta jest w pełni bezpieczna. Cały proces depilacji laserowej polega na zastosowaniu intensywnego skumulowanego strumienia światła w miejscach, z których chcemy usunąć włosy. Laser uszkadza cebulki, ale nie wpływa w żaden sposób na organizm człowieka. Laserowa depilacja wyklucza inwazyjne efekty uboczne, takie jak blizny, przebarwienia oraz wrastanie włosów. Trwałe efekty są osiąganie po kilku seriach zabiegów depilacji laserowej na daną partię ciała. Wówczas można się cieszyć niebywałym efektem długi czas. Wikipedia
 

Depilacja laserowa Kraków - Laserem diodowym Light Sheer

Depilacja laserowa jest rodzajem foto depilacji, polegającej na usuwaniu owłosienia wiązkami światła, wnikającymi w głąb skóry. W ten sposób niszczona jest cebulka włosa oraz jej korzenie. Energia wytwarzana przez laser diodowy jest absorbowana przez barwnik włosa, czyli melaninę, która po przemianie w energię termiczną, niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa – proces ten nazywany jest fototermolizą selektywną. To prowadzi do uwęglenia komórek macierzystych włosa.

Rezultat laserowej depilacji zależy od mocy i czasu trwania impulsu świetlnego, co jest niezależne od rodzaju skóry oraz budowy włosa. Systematyczne powtarzanie zabiegu powinno się odbywać w odstępie od czterech do dziesięciu tygodni. Seria musi liczyć kilka zabiegów, co jest spowodowane tym, że laser oddziałuje jedynie na włosy znajdujące się w fazie wzrostu, natomiast część owłosienia znajduje się w tym czasie w fazie uśpienia.

Naszą pracę wykonujemy przy użyciu innowacyjnej technologii – stosujemy laser diodowy LightSheer, stanowiący najbardziej skuteczne, bezpieczne i jakościowe urządzenie dostępne na rynku branży beauty. Działanie lasera diodowego light sheer jest trzy razy szybsze od pozostałych modeli, składa się on z dwóch głowic do depilacji, które dokładniej oraz bardziej precyzyjnie likwidują włoski z dowolnych partii ciała.

Depilacja laserowa Kraków – przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania owłosienia klient zawsze udaje się na konsultacje, podczas których kosmetolog przeprowadza wywiad. Dzięki niemu może ocenić stan, w którym znajduje się aktualnie skóra, jaki jest jej typ, jaki jest rodzaj włosa. Od tych czynników zależy dobranie właściwych parametrów lasera które będą optymalne do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Pacjent, u którego nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia, może podjąć próbę laserową, by sprawdzić działanie tej metody. Ponadto, klient wypełnia ankietę, informując o stanie swojego zdrowia, przebytych chorobach oraz przyjmowanych lekach.

Sam proces depilacji laserowej w naszym gabinecie w Krakowie może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut – wszystko zależy od depilowanego obszaru. Wybrane części ciała naświetlane są niewielką wiązką światła. Głowica lasera podczas zabiegu depilacji laserowej przykładana jest bezpośrednio do skóry, nie pomijając żadnej części z wybranego obszaru. Stosowany przez nas laser diodowy LightSheer nie wywołuje większych niekomfortowych odczuć. Mimo to na życzenie klienta podczas zabiegu depilacji laserowej można  zastosować zimne okłady lub zimne powietrze, minimalizujące swędzenie czy mrowienie, występujące podczas zabiegu laserowego usuwania owłosienia.

W naszym gabinecie depilacji laserowej w Krakowie na życzenie klienta wykorzystujemy zewnętrzne urządzenie, które schładza zimnym powietrzem depilowany laserowo obszar. Głowa lasera LightSheer posiada swój własny wbudowany system schładzający, jednak podczas opracowywania bardziej wrażliwych części ciała, jak np. okolice bikini, warto użyć dodatkowego urządzenia chłodzącego, które znacząco zmniejsza dyskomfort, dzięki czemu zabieg depilacji staje się bardziej znośny.

Depilacja laserowa Kraków – części ciała poddawane zabiegowi

Laserowa depilacja wykonywana w naszym gabinecie depilacji laserowej w Krakowie obejmuje stosowanie zabiegów na całym ciele. Z tej skutecznej metody korzystają nie tylko kobiety, ale również coraz częściej mężczyźni. Duża wygoda, codzienny komfort, idealnie gładka skóra oraz zapewnione bezpieczeństwo i największa skuteczność spopularyzowały ten rodzaj depilacji. Nasze usługi depilacji laserowej obejmują:

 • Depilacja Laserowa w Krakowie całych nóg (łydki, uda, kolana, stop)

  Codzienne golenie nóg, poświęcany na to czas oraz pieniądze na niezbędne produkty kosmetyczne, podrażnienia, wrastające włoski, powodujące zaczerwienienia oraz stany zapalne na skórze – to częste dolegliwości związane usuwaniem włosów tradycyjnymi maszynkami, których można uniknąć, decydując się na laserowy zabieg usuwania owłosienia. Cały jednorazowy proces trwa około godziny, a efekt idealnie gładkich nóg jest uzyskiwany po przeprowadzeniu serii zabiegów depilacji laserowej. Depilacja laserowa nóg jest wykonywana przy wykorzystaniu dużej głowicy HS. Mniejsze partie ciała i trudno dostępne miejsca wymagają użycia podczas zabiegu depilacji laserowej małej głowicy ET, są to stopy, okolica wokół kostek, włosy na palcach. 

   
 • Laserowa depilacja Kraków łydek (łydki, kolana, stopy)

  Depilacja laserowa łydek to jeden z najchętniej wybierany zabiegów w naszym salonie. Łydki oraz kolana są najczęściej odsłaniane, dlatego to właśnie ta część ciała jest regularnie depilowana. Zabieg depilacji obejmuje pracę na łydkach, kolanach oraz stopach. Podczas jego wykonywania przód łydek, ich tył i kolana naświetlane są przy zastosowaniu głowicy lasera LightSheer HS. Stopy, czyli okolice wokół kostek, palce oraz wierzch stopy naświetlane są mniejszą i bardziej precyzyjną głowicą ET. Zabieg depil ten trwa krócej, średnio od 20 do 30 minut.

 • Laserowa depilacja w Krakowie ud (uda, kolana)

  Depilacja laserowa ud obejmuje również usuwanie owłosienia z kolan. Zabieg jest wykonywany przy użyciu większej głowicy HS. Uda i kolana są naświetlane bardzo dokładnie, urządzenie jest przykładane do każdej części depilowanego obszaru. Zabieg depilacji laserowej nie powoduje dużego dyskomfortu. Skóra ud nie jest tak wrażliwa, jak inne partie. Mimo to głowica lasera wytwarza podciśnienie zasysa fald skóry, który zmniejsza uczucie pieczenia.

 • Laserowa Depilacja w Krakowie bikini damskiego

  Wyróżniamy dwa rodzaje przeprowadzanej depilacji bikini:

  • depilacja laserowa linia bikini – usuwanie owłosienia z okolic intymnych wystających poza linie bielizny,
  • depilacja laserowa bikini głębokie - całkowita depilacja okolic intymnych: wzgórka łonowego, warg sromowych, okolic pachwin,
  • depilacja laserowa bikini brazylijskie – usuwanie zbędnego owłosienia z linii pachwin i głębiej, do ustalonej z klientem głębokości oraz w razie życzenia linię pomiędzy pośladkami. 
 • Depilacja laserowa w Krakowie klatki piersiowej

 • Depilacja laserowa klatki piersiowej jest najbardziej popularna wśród mężczyzn. Podczas zabiegu owłosienie jest usuwane z klatki piersiowej pomijając ciemniejszą skórę sutków. Długość zabiegu llaserowego usuwania owłosienia zależy od partii ciała, która jest depilowana. Jedno spotkanie trwa średnio od 20 do 30 minut. Do pracy wykorzystuje się większą głowicę laserową (HS) oraz mniejszą (ET). By osiągnąć efekt idealnie gładkiej skóry pozbawionej włosów, zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilkakrotnie, w odstępie 10 tygodni.

 • Depilacja Laserowa  w Krakowie brzucha

  Wszystkie włoski znajdujące się poza obszarem linii białej, kwalifikują się do depilacji brzucha. Wyjątkiem jest bardzo delikatne owłosienie, czyli jasny meszek, który znajduje się na powierzchni brzucha. Ten nie może zostać usunięty laserem, ponieważ nie przyniesie to zamierzonego skutku. Zabiegowi depilacji laserowej poddawane są grubsze i ciemniejsze włosy.

 • Depilacja Laserowa Kraków  pośladków

  Niechciane owłosienie pojawia się również na pośladkach, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przylegająca odzież oraz siedzący tryb pracy bardzo często powodują powstawanie zapalenia okołomieszkowego na pośladkach oraz wyprysków, zmian zapalnych i przebarwień. W takich przypadkach zalecamy zdecydować się na depilację laserową pośladków. Całość zabiegu laserowego trwa od kilkunastu od 30 minut. Polega na przykładaniu głowicy zabiegowej urządzenia LightSheer. Zabieg depilacji bardzo często jest pogłębiany o depilację bikini.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie pleców lub tylko wybranych części pleców

  Na depilację laserową pleców decydują się kobiety i mężczyźni. Niekiedy, przez zaburzoną gospodarkę hormonalną lub obciążenia genetyczne, silne owłosienie pleców pojawia się również u Pań. Zabieg depilacji pleców może obejmować całą ich powierzchnię lub tylko wybrane części. Podczas pracy naświetlane są dokładnie miejsca, z których usuwane są włosy dużą głowicą HS. Całość zabiegu depilacji laserowej trwa od 15 do 30 minut. W trakcie można zastosować znieczulenie w postaci chłodnego nadmuchu.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie pach

  Depilacja laserowa pach to kolejny bardzo popularny zabieg depilacji laserowej, który trwa zaledwie kilka minut. Podczas zabiegu wykorzystywana jest większa głowica lasera HS. By uzyskać odpowiedni efekt, należy skorzystać z depilacji kilka razy, w zależności od włosów i fazy ich wzrostu. Między poszczególnymi spotkaniami w serii należy zachować odstęp od 8 do 12 tygodni. 

   
 • Depilacja Laserowa w Krakowie linii białej

  Depilacja laserowa lini białej jest to charakterystyczna linia sięgająca od pępka aż do owłosienia łonowego. Zabieg depilacji jest dedykowany kobietom oraz mężczyznom. Do naświetlania tej okolicy stosowana jest duża głowica lasera HS, która pozwala na szybkie wykonanie zabiegu depilacji laserowej. Całość zabiegu zajmuje najczęściej od 3 do 5 minut. Pozbycie się owłosienia z tej partii wymaga przebiegu około 6 zabiegów laserowego usuwania owłosienia, co przyniesie efekt idealnie gładkiej skóry na długie lata. Przygotowując się do depilacji laserowej linii białej, należy usuwać włosy żyletką lub przycinać je niewielkimi nożyczkami. Trzeba zrezygnować z wosku lub pęsety.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie okolic brodawek

  Depilacja laserowa okolic brodawek to również wykonywany u nas zabieg ponieważ niekiedy pokryte są owłosieniem u kobiet i u mężczyzn. Włoski z tej okolicy usuwane są laserem z dużą głowicą HS lub mniejszą ET. Podczas zabiegu depilacji laserowej może być  wykorzystane znieczulenie, czyli zimny nadmuch powietrza, wydobywający się  z dodatkowego urządzenia zewnętrznego.

 • Depilacja Laseowa w Krakowie rąk i dłoni

  Depilacja laserowa rąk i dłoni, ręce oraz przedramiona są coraz częściej depilowane laserowo. Te części ciała są prawie zawsze eksponowane, szczególnie w okresie wiosennym oraz letnim. Dlatego chętnych na zabiegi usuwające owłosienie z rąk przybywa. Seria kilku zabiegów depilacji laserowej wystarcza do całkowitego usunięcia włosków. Do opracowania dłoni i palców wykorzystywana jest mniejsza i bardziej precyzyjna głowica lasera ET, natomiast pozostałe części rąk naświetlane są laserem HS. Całość zabiegu depilacji laserowej trwa od 15 do 30 minut.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie szyi

  Depilacja laserowa szyi - Grube i ciemne włosy na szyi najczęściej pojawiają się u mężczyzn, choć zdarzają się one również u kobiet. U Panów okolica ta porasta trudnym do ogolenia owłosieniem, często powodującym zapalenia skórne, wówczas warto zastosować laser, który w komfortowy i skuteczny sposób pozbędzie się włosków na kilka lat. Zabiegi depilacji laserowej trwają zazwyczaj kilkanaście minut i są powtarzane co 6 lub 8 tygodni.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie karku

  Depilacja laserowa karku jest to powierzchnia zaczynająca się od linii włosów do końca tylnej szyi. Części te są opracowywane głowicami mniejszymi ET oraz większymi HS. Przed podejściem do zabiegu depilacji laserowej warto udać się do fryzjera w celu ogolenia tych partii kilka dni przed przystąpieniem do depilacji laserowej.

 • Depilacja Laserowa w Krakowie wąsika/górnej wargi

  Depilacja laserowa wąsika, wiele kobiet boryka się z problemem niechcianych włosków na twarzy. Ciemniejszy wąsik może pojawiać się jedynie nad kącikami ust lub na całej długości. Wosk, pęseta czy żyletka nie dadzą efektu tak gładkiej skóry, a owłosienie po chwili znów zacznie się pojawiać. Dopiero depilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się włosów z tej okolicy. W naszym gabinecie stosujemy laser LightSheer i precyzyjną, niewielką głowicę ET, która nie tylko usuwa owłosienie, ale jednocześnie chłodzi daną partię ciała dzięki nowoczesnemy systemowi zimnej końcówki, zapewniając tym samym znieczulenie.

 • Laserowa depilacja w Krakowie twarzy (gówna warga, broda, policzki, baki)

  Depilacja laserowa twarzy. Włosy na twarzy zajmują najczęściej policzki, brodę, podbródek, górną wargę oraz baki. Na zabiegi usuwania laserem tych części ciała umawiają się mężczyźni i niekiedy kobiety. W przypadku Pań zapis na zabieg warto poprzedzić wizytą u endokrynologa lub/i ginekologa, którzy sprawdzą prawidłowość pracy hormonów. Wysoki poziom testosteronu lub choroby związane z tarczycą mogą pobudzać włosy do wzrostu w nietypowych dla kobiety partiach ciała. Laserowa depilacja twarzy przebiega przy użyciu większej głowicy HS (broda, szyja, policzki, baki) oraz mniejszej ET (górna warga, broda). Zabieg depilacji laseowej trwa od 15 do 20 minut.

   

Depilacja laserowa urządzeniem LightSheer

Depilacji laserowej w Perfect Estetic w Krakowie dokonujemy wykorzystując laser LightSheer® Duet™. Jest to urządzenie medyczne amerykańskiej firmy Lumenis, od wielu lat cieszące się dużą popularnością wśród najlepszych gabinetów kosmetycznych. Sprzęt ten jest uznany za najlepszy i najbardziej skuteczny w usuwaniu zbędnego owłosienia z różnych partii ciała. Jego działanie jest trzy razy szybsze w porównaniu do innych urządzeń, dzięki czemu cieszy się on wciąż niemalejącym zainteresowaniem w zabiegach depilacji laserowych.

Przebieg laserowej depilacji z wykorzystaniem LightSheer

Wiązka światła lasera LightSheer wpływa na melaninę znajdującą się w barwniku włosa. Jej bezpośrednie działanie przebija się do mieszka włosowego i pochłania jego barwnik, czyli właśnie melaninę. Skutkiem tego cebulki włosa trwale obumierają. Laser nie wpływa na pozostałe tkanki, jedynie na cebulki włosa, dzięki czemu daje gwarancję bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa tym urządzeniem jest precyzyjna, dzięki możliwości zastosowania głowic o różnych wielkościach – mniejszej ET i większej HS. Podczas zabiegów depilacji laserowej niekiedy możliwe jest odczucie delikatnego dyskomfortu, co jest minimalizowane przez zimne kompresy, wydostające się z głowicy lasera.

Skuteczność depilacji laserowej z LightSheer® Duet™

Laser LightSheer z powodzeniem usuwa włosy nawet z trudno dostępnych miejsc. Głowice tego urządzenia idealnie dopasowują się do kształtu wybranych partii ciała, co powoduje, że wszystkie włosy pojawiające się w danej części, ulegają trwałemu zniszczeniu.

 • Mała głowica ET – jej wymiary to 9mm x 9mm. Ta część służy do depilacji laserowej mniejszych części ciała, np. górna warga, dłonie, palce, bikini. Głowica ta posiada małe okienko i jest wykorzystywana do usuwania włosków z trudno dostępnych miejsc. Urządzenie to podczas aktywności wytwarza trzy impulsy energetyczne na jedną sekundę o gęstości energii do 100L/cm2. Końcówka szafirowa głowicy to miejsce na system chłodzący, który działa znieczulająco na wybrane części ciała. Jest to najlepsza tego typu maszyna, gwarantująca najwyższą dotychczas skuteczność depilacji.
 • Duża głowica HS – jej wymiary to 22mm x 35mm. Ta część służy do depilacji nóg, pleców, brzucha. Większa głowica powoduje, że laser jest jeszcze bardziej skuteczny i bardziej efektywnie usuwa niechciane włoski. Ten element stanowi połączenie większego okienka zabiegowego oraz podciśnienia. Podczas zabiegu głowica ta zasysa skórę, co pozwala na bardzo szybką oraz niemalże bezbolesną depilację laserową. Duża powierzchnia tej części pozwala na wykonanie mniejszej ilości impulsów i jednocześnie uzyskanie skróconego czasu zabiegu, szczególnie na łydkach i udach.

Włosy na ciele niszczone są partiami, dlatego przeprowadzenie jednego zabiegu laserowego usuwania owłosienia nie wystarczy, by uzyskać efekt gładkiej skóry bez odrastającego owłosienia. Na pierwszym spotkaniu uszkadzanych jest około 20% włosów danej partii ciała. Włosy te znajdują się wówczas w fazie aktywnego wzrostu. Najlepsze rezultaty osiąga się po około 5-6 zabiegach. Nie mogą one być wykonywane zaraz po sobie, należy zachować odstęp między depilacją, od 6 do nawet 12 tygodni. Systematyczność jest konieczna do uzyskania upragnionych i najbardziej właściwych efektów.

Fazy wzrostu włosa a depilacja laserowa

Ilość zabiegów depilacji laserowej zależy od fazy wzrostu włosa. Owłosienie rośnie cyklicznie, co oznacza, że gdy część włosów rośnie, inna część pozostaje uśpiona. Metoda depilacji laserowej wpływa jedynie na włosy w fazie wzrostu, ponieważ tylko wtedy impuls lasera przenosi się na cebulki i mieszki włosowe. Fazy wzrostu określają cykl życia włosa, który obejmuje wzrost, uśpienie oraz obumieranie:

 • Anagen – to pierwsza faza z całego cyklu wzrostu włosa. To w tej fazie owłosienie najlepiej reaguje na wiązki świetlne wytwarzane przez laser do depilacji LightSheer. W tym momencie cebulka jest otwarta, włos osiąga całkowitą długość, co przekłada się na możliwość przeprowadzenia prawidłowego zabiegu depilacji i osiągnięcie najlepszych rezultatów.
 • Katagen – to druga faza cyklu wzrostu włosa. Jest to moment przejściowy, kiedy włos jest uwalniany z brodawki i stopniowo przesuwa się ku górze. W tym momencie zatrzymywane są wszystkie zachodzące procesy rozrodcze.
 • Telogen – to trzecia i ostatnia faza włosa, nazywana momentem spoczynku. W tym czasie włosy martwieją, a następnie wypadają.

Depilacja laserowa Kraków – jak przygotować się do zabiegu?

Właściwe przygotowanie się do zabiegu laserowej depilacji w naszym gabinecie w Krakowie pozwoli w szybki sposób osiągnąć upragnione efekty. Stosowanie się do poszczególnych zaleceń powinno być wdrażane już nawet miesiąc przed planowanym spotkanie w salonie kosmetycznym. Dlatego tak ważne jest szczegółowe omówienie planu serii depilacji laserowej przed rozpoczęciem zabiegów. Na przygotowania wpływa rodzaj włosa, jego grubość oraz kondycja zdrowia. Są jednak stałe elementy, których każdy zainteresowany depilacją laserową musi przestrzegać.

 • Bezpośrednio przed depilacją laserową należy zgolić owłosienie żyletką z miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi.
 • Skóra musi być odpowiednio nawilżona i pozbawiona podrażnień. Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia warto stosować kremy i wypijać dużą ilość wody. Korzystne będą natłuszczające kosmetyki, tzw. emolienty.
 • Przed przystąpieniem do zabiegów depilacji laserowej owłosienie nie może być wyrywane pęsetą lub usuwane woskiem i depilatorem przez 8 tygodni przed depilacją laserową.
 • Przez 4 tygodnie przed zabiegiem depilacji laserowej należy zrezygnować ze stosowania maści z witaminą A, C, kwasami owocowymi oraz kosmetyków z obecnością retinoidów w miejscach, w których ma być wykonywany zabieg usuwania zbędnego owłosienia.
 • Należy zrezygnować ze stosowania peelingów przez minimum 7 dni wcześniej przed planowaną depilacją laserową.
 • W przypadku stosowania terapii doustnej z retinoidami należy wstrzymać ją pół roku między pierwszym i ostatnim zabiegiem laserowej depilacji.
 • W przypadku stosowania leków i ziół światło uwrażliwiających, czyli fotooksycznych oraz foto alergicznych należy wstrzymać się od ich zażywania na minimum 7 dni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej.
 • Wszelkie infekcje bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe uniemożliwiają wykonanie depilacji laserowej - w razie ich wystąpienia należy odczekać miesiąc po ustąpieniu, by przystąpić do zabiegu.
 • Przed zabiegiem depilacji laserowej należy zrezygnować z opalania na 4-6 tygodni.
 • Bezpośrednio przed depilacją laserową skóra powinna być ogolona, odświeżona i pozbawiona kremów i innych kosmetyków.
 • Przed depilacją laserową twarzy należy zrezygnować z usuwania mechanicznego włosów przez minimum 6 tygodni.
 • Przed laserową depilacją należy zrezygnować z leków przeciwbólowych na 2 dni przed zabiegiem. Jedynym lekiem, który można przyjmować bez ograniczeń jest Apap, ponieważ nie ma on właściwości światło uczulających.
 • Na 2 dni przed planowaną depilacją laserową należy zrezygnować również z leków rozrzedzających krew, czyli z Aspiryny, Polopiryny oraz Acardu i kwasu salicylowego.
 • Depilacja laserowa nie jest wykonywana osobom z osłabionym organizmem. Przy przeziębieniu i stanach zapalnych należy zrezygnować z zabiegu. Przyczyną jest także zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych oraz przeciwgorączkowych.
 • Osoby po operacji i znieczuleniu ogólnym muszą odczekać 3 miesiące, by móc skorzystać z zabiegu laserowej depilacji. Miejsce, które było leczone, musi być całkowicie wygojone.
 • Także znieczulenie miejscowe wymaga przeczekania, w tym wypadku wystarczy 7 dni zwłoki. Miejsce leczone musi być całkowicie wygojone.
 • Po odbyciu szczepienia należy odczekać 2 tygodnie, zanim przystąpi się do depilacji laserem.
 • Przy zakończeniu kuracji antybiotykowej należy odczekać 2 tygodnie, by móc skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.
 • W pierwszych dniach miesiączki, kiedy krwawienie jest najbardziej obfite, należy zrezygnować z depilacji laserowej.

Depilacja laserowa w Krakowie – postępowanie po zabiegu

Zaraz po zabiegu laserowego usuwania owłosienia skóra wymaga właściwej pielęgnacji i ochrony. Jej struktura, poprzez ingerencje wiązek światła, jest bardziej wrażliwa. Po depilacji laserowej:

 • należy unikać opalania przez 2 tygodnie po przeprowadzonej depilacji laserowej. W tym czasie warto korzystać z dodatkowej ochrony filtrów w kremach o SPF 50,
 • należy zachować odstęp między kolejnymi zabiegami depilacji, średnio jest to czas 6 tygodniowy,
 • po skorzystaniu z zabiegów depilacji laserowej twarzy nie poleca się stosowania podkładów, bo to może w konsekwencji doprowadzić do powstania bolesnych podrażnień,
 • bezpośrednio po depilacji laserowej nóg, rąk czy bikini należy nosić zwiewne, delikatne ubrania. Obcisła odzież może również podrażniać i dodatkowo nie przepuszcza powietrza, które łagodzi skórę po zabiegu,
 • może pojawić się czasowy obrzęk oraz delikatne zaczerwienienie, co jest zupełnie normalnym objawem, ustępującym już po kilku dniach od przeprowadzonego zabiegu laserowego usuwania owłosienia. W tym czasie warto:
  • myć skórę żelem bezmydłowym, mleczkiem bezalkoholowym oraz tonikiem,
  • zrezygnować z antyperspirantów, w przypadku depilacji laserowej pach,
  • używać zasypek, kremów, maści – Alantan, Bepanthen, Dermopanthen,
  • delikatnie osuszać skórę, nie podrażniać jej tarciem ostrym ręcznikiem,
  • kosmetyki złuszczające przywrócić dopiero po 2 tygodniach od zabiegu.

Laserowa depilacja w Krakowie – przeciwwskazania

Depilacja laserowa, podobnie jak inne zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, nie może być wykonywana w pewnych okolicznościach. Do przeciwwskazań do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należą:

 • choroby nowotworowe,
 • stosowanie indywidualnej terapii hormonalnej – hormony światło uczulające,
 • choroby pęcherzowe skóry oraz foto dermatoza,
 • łuszczyca, bielactwo oraz Reticularis, czyli skóra marmurkowa,
 • padaczka (względnie),
 • skłonności do bliznowców oraz przebarwień (względnie),
 • ciąża oraz karmienie dziecka,
 • opalona skóra,
 • włosy siwe, w kolorze rudym oraz blond,
 • skóra podrażniona depilacją woskiem, depilatorem lub pęsetą,
 • opryszczki, zmiany wirusowe i bakteryjne,
 • cukrzyca z powikłaniami,
 • rozrusznik serca,
 • niedawne zabiegi chirurgiczne,
 • pokrzywka świetlna,
 • toczeń,
 • łuszczyca.

Tatuaże, brodawki, pieprzyki i inne zmiany skórne powinny być osłonięte podczas depilacji laserowej oraz omijane przez laser. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto przedyskutować wszystko z osobą wykonującą zabieg.

Laserowe usuwanie owłosienia Kraków – wskazania

Depilacja laserowa Kraków jest wskazana dla wszystkich, kto nie boryka się problemami uniemożliwiającymi wykonanie zabiegu depilacji laserowej, może się na to zdecydować. Codzienne golenie owłosienia, woskowanie, korzystanie z depilatora skutkuje w podrażnieniach, czego można uniknąć przy depilacji laserowej. W przypadku regularnego usuwania włosów warto rozważyć laserową depilację, zapewniającą gładką skórę wybranych partii ciała na bardzo długo. Nadmierne owłosienie, pojawiające się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bardzo często tworzy nieestetyczny wygląd i stanowi źródło kompleksów. Do wskazań do depilacji laserowej należą różnego rodzaju dolegliwości dermatologiczne:

 • zapalenie mieszków włosowych (może doprowadzić do powstania przebarwień na ciele),
 • pojawiające się stany zapalne w miejscu wzrostu włosków,
 • wysypki skórne widoczne bezpośrednio po goleniu (mogą doprowadzić do figówek i czyraków),
 • wrastające włoski i duże oraz częste podrażnienia po goleniu,
 • hirsutyzm, czyli podwyższony poziom androgenów u kobiet, powoduje wzrost szorstkich, ciemnych i bardzo grubych włosów w miejscach, typowych dla owłosienia męskiego. Tego typu włos jest trudny do samodzielnego usunięcia, szczególnie z twarzy. Depilacja laserowa twarzy musi odbywać się w serii kilku zabiegów, by móc osiągnąć zadowalający efekt. Wynikiem tego typu zabiegów jest znaczna redukcja niechcianego owłosienia, a pozostałe włoski stają się bardziej delikatne, jaśniejsze i zdecydowanie wolniej rosną.

Skuteczność depilacji laserowej

Skuteczność depilacji laserowej wykonywanej w naszym gabinecie w Krakowie jest bardzo wysoka. Wykorzystanie innowacyjnej technologii, odpowiednie podejście do klienta i profesjonalna obsługa pozwalają uzyskać wymarzony efekt już po kilku przeprowadzonych zabiegach. Są czynniki, które ułatwiają lub utrudniają osiągnięcie odpowiedniego rezultatu.

 • Kolor włosów – melanina odpowiedzialna za kolor włosów ma ogromny wpływ na to, co można osiągnąć po depilacji laserowej. Ciemne włosy dużo lepiej ulegają zniszczeniu niż jasne, ponieważ na nie laser lepiej oddziałuje. Włosy blond i inne jasne odcienie charakteryzują się obecnością małej ilości melaniny, przez co zabieg staje się mniej skuteczny.
 • Kolor skóry – kolor naszej skóry również wpływa na działanie lasera. Im jaśniejsza karnacja, tym większe bezpieczeństwo podczas zabiegu depilacji laserowej. Opalona skóra może pochłaniać wiązkę lasera urządzenia i wpływać również na melaninę skóry, dlatego osoby ze świeżą opalenizną nie mogą stosować depilacji laserowej. Osoby z naturalnie ciemną karnacją mogą korzystać z zabiegów depilacji laserem, jednak ze względu na większy kontrast między skórą a włosem potrzebna będzie większa ilość powtórzeń.
 • Ilość wykonanych zabiegów – liczba niezbędnych do realizacji sesji jest zależna od kilku czynników (predyspozycji indywidualnych, jakości i koloru włosa, części ciała, z którego usuwane jest owłosienie). Włosy można usuwać metodą depilacji laserowej jedynie w fazie wzrostu. W różnych częściach ciała tylko pewien procent włosów będzie akurat w tej fazie, dlatego przy jednym zabiegu niemożliwym jest pozbycie się wszystkich włosów. Najczęściej seria zabiegów obejmuje od 4 do 5 spotkań, w wybranych partiach skóry nawet 6 lub 7.
 • Stosowanie się do zaleceń – dokładne stosowanie się do zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg depilacji laserowej to klucz do sukcesu. Brak właściwej pielęgnacji, brak regularności sesji oraz zlekceważenie poleceń poprzedzających zabieg może wiele utrudnić, a nawet przysporzyć problemów.
 • Rodzaje stosowanych urządzeń – najbardziej skuteczny, polecany przez specjalistów do zabiegów depilacji laserowej, jest diodowy laser medyczny LightSheer. Dzięki obecności dwóch głowic o różnej wielkości możliwe jest dotarcie nim w wiele trudno dostępnych miejsc i tym samym usunięcie owłosienia z każdego obszaru. Jest to wyrób medyczny, a więc daje on gwarancję nie tylko niezawodności, ale także bezpieczeństwa. Jest on dostępny w niemalże każdym odpowiednio funkcjonującym gabinecie, specjalizującym się w depilacji laserowej.
 • Przeszkolony personel – nawet najlepszy sprzęt musi być obsługiwany przez profesjonalny i odpowiednio przeszkolony personel. Ten zatroszczy się o właściwą kwalifikacje pacjenta do zabiegu, po dokonaniu analizy i przeprowadzeniu ankiety dobierze optymalne parametry. Nasz zespół składa się z doświadczonych pracowników, posiadających wykształcenie i umiejętności na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług.
 • Zaburzenia hormonalne – źle działająca gospodarska hormonalna może obniżać skuteczność depilacji laserowej. W tego rodzaju przypadłościach warto początkowo dokładnie określić poziom hormonów, dokonując właściwych badań, wdrożyć leczenie, a dopiero po tym, można udać się na zabieg depilacji.

Czy laserowa depilacja usuwa owłosienie na zawsze?

Każdy organizm, tak samo, jak rodzaj włosa, jest inny. Dlatego każdy zabieg depilacji laserowej może się od siebie różnić. Ma to także przełożenie na reakcje skóry na laser i to, czy efekt depilacji utrzyma się na zawsze. Według przeprowadzanych badań w 95% włosy usunięte medycznym laserem diodowym Light Sheer już nigdy nie odrastają. Liczba zabiegów depilacji laserowej zawsze powinna wynosić więcej niż jeden, efekt końcowy zależy również od ilości sesji w serii. Dużą rolę odgrywa specjalista, ponieważ to on dobiera ilość zabiegów oraz sposób ich przeprowadzenia.

Gdy laserowa depilacja jest właściwie przeprowadzona, niepotrzebne owłosienie powinno zostać usunięte na stałe. Włosy nie powinny już pojawiać się ponownie. Niekiedy jednak, po upływie czasu, pojawiają się pojedyncze, małe włoski – wtedy warto umówić się na zabieg laserowy uzupełniający. Zazwyczaj dochodzi do tego po 2 lub 3 latach od ostatniego zabiegu depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa boli?

Laserowa depilacja przeprowadzana w naszym gabinecie w Krakowie nie sprawia dużego dyskomfortu, niezależnie od depilowanej części ciała. Medyczny laser diodowy Light Sheer, z którego korzystamy, wytwarza chłodny strumień powietrza, który aktywuje się w chwili działania wiązki laserowej. Dodatkowo posiadamy osobne urządzenie znieczulające, które ochładza partię ciała, z której usuwane jest niechciane owłosienie.

Ból odczuwany podczas zabiegów depilacji laserowej jest kwestią trudną do opisania, ponieważ jest osobisty i uzależniony od indywidualnego progu bólu. U niektórych klientów jest on odczuwany jako nieco bolesny, u innych jako zupełnie bezbolesny. Innowacyjne lasery diodowe dostępne w najlepszych gabinetach pozwalają na wykonanie w pełni bezpiecznego zabiegu o zminimalizowanym odczuciu bólu. Dzięki systemom chłodzenia skóra nie nagrzewa się przez laser i tym samym zredukowane zostaje ryzyko poparzenia. Wszelkie obawy warto omówić ze specjalistą podczas konsultacji przygotowujących do przeprowadzenia pierwszego zabiegu depilacji laserowej – ten z pewnością udzieli odpowiednich porad i tym samym pozwoli pozbyć się wszelkich zmartwień.

Depilacja laserowa Kraków – zalety

Idealnie gładka skóra, duża oszczędność czasu i brak podrażnień to powody, dla których depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. W naszym gabinecie w Krakowie każdego dnia przeprowadzamy zabiegi laserowego usuwania owłosienia, które dają wiele satysfakcji i zadowolenia naszym klientom. Stosowanie jakościowych urządzeń oraz znieczuleń w postaci chłodnego strumienia powietrza, dodatkowo zachęca i pozwala podjąć decyzję o zabiegu depilacji. Wrażliwa i delikatna skóra depilowana mechanicznie bardzo szybko ulega podrażnieniom oraz różnym reakcjom alergicznym, czego można uniknąć, pozwalając sobie na trwałe usunięcie owłosienia poprzez depilację laserową. Podczas zabiegu depilacji laserowejodczuwalne jest zazwyczaj minimalne odczucie dyskomfortu, choć nie każdy tego doświadcza. Zaledwie kilka sesji zupełnie wystarcza, by pozbyć się niechcianych włosków.

Laserowa depilacja jest świetnym i często jedynym rozwiązaniem dla osób zmagających się z żylakami oraz pajączkami – dla nich korzystanie z wosku, depilatora czy pasty cukrowej jest zbyt inwazyjne i może przyczynić się do powstawania podrażnień.

Depilacja laserowa wykonywana w profesjonalnych gabinetach jest jedynym sposobem na stałe usunięcie owłosienia, przez trwałe uszkodzenie macierzy mieszków włosowych.

Depilacja laserowa Kraków – standard zabiegów w Perfect Estetic

Nasze doświadczenie opiera się na wieloletniej pracy z klientami w różnych obszarach. Dokonujemy wielu zabiegów, mający na celu poprawić komfort, wygląd i życie pacjentów. W codziennej pracy wykorzystujemy innowacyjne technologie, sprawdzone urządzenia, medyczne sprzęty oraz najlepsze z dostępnych na rynku kosmetyki. Najważniejszą dziedziną jest dla nas depilacja laserowa. Z naszych usług depilacji laserowej w Krakowie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki dostępności coraz to lepszych urządzeń chętniej decydujemy się na pewne korekty urodowe, poprawiające jakość naszego funkcjonowania. W naszym gabinecie depilacji laserowej znajdującym się w Krakowie do zabiegów depilacji laserowej, wykorzystujemy medyczne lasery diodowe, Light Sheer amerykańskiej firmy Lumenis, która daje gwarancję niezawodności i sprawności laserów. Terminy oczekiwania na zabieg laserowego usuwania owłosienia nie są bardzo długie, dostosowujemy swój grafik do potrzeb naszych klientów i zawsze ustalamy serie zabiegów tak, by zachować właściwy między nimi odstęp.

Nasz personel to ludzie z dużą wiedzą, doświadczeniem i ogromnym zainteresowaniem. Dzięki właściwemu podejściu służą oni pomocną radą, zawsze dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Ceny zabiegów w naszym salonie depilacji laserowej są konkurencyjne i niskie – dokładamy wszelkich starań, by mogło do nas trafić szerokie grono osób. Zachęcamy Państwa do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Co ważne, każdy zabieg depilacji laserowej wymaga stosowania zarówno przez osobę wykonującą sesję, jak i klienta, okularów ochronnych.

Depilacja laserem Light Sheer - oferta cenowa

 PROMOCJA  NA DEPILACJE LASEROWĄ 4+1 GRATIS!

Wykup promocyjny pakiet 4 zabiegów a 5-ty zabieg na ta samą partie ciała otrzymasz GRATIS!

W pakietach gwarancja najniższej ceny w Krakowie na depilacje laserową light Sheer.

 

Depilacja laserowa Kraków


Okolica zabiegowa               

 

Cena zabiegów

 

 

 Pakiety

 promocje

Cena po

wykorzystaniu

pakietu 4 zabiegów

Wąsik

109 zł    

 

4 zabiegi: 

430 zł 

 

90 zł

Pachy

119 zł  

 

4 zabiegi: 

470 zł 

 

99 zł

Linia bikini

119 zł  

 

 

4 zabiegi:

470 zł  

99 zł

Bikini średnie

179 zł 

 

4 zabiegi: 

709 zł

159 zł

Bikini głębokie

219zł  

 

4 zabiegi: 

870 zł          

199 zł

Bikini brazylijskie

239 zł  

 

4 zabiegi:

950 zł       

209 zł

Łydki (kolana

i stopy gratis)

219 zł  

 

 

4 zabiegi:

870 zł       

199 zł

Uda + kolana gratis

219 zł 

 

 

4 zabiegi:

870 zł        

199 zł

Nogi

( łydki, kolana, uda )

419 zł 

 

4 zabiegi: 

1670 zł      

359 zł

Stopy 

109 zł

 

 

4 zabiegi:

430 zł   

90 zł

Broda i podbródek

109 zł 

 

 

4 zabiegi:

430 zł        

90 zł

Baki

109 zł 

 

 

4 zabiegi:

430 zł        

90 zł

Policzki

109 zł 

 

 

4 zabiegi:

430 zł       

90 zł

Cała twarz

( baki, policzki,

wąsik, broda i podbródek)

219zł 

 

4 zabiegi:

870 zł         

199 zł

Przedramiona

129 zł

 

 

4 zabiegi:

510 zł        

109 zł

Ramiona

129 zł 

 

 

4 zabiegi:

510 zł        

109 zł

Całe ręce

239 zł  

4 zabiegi:

950 zł        

209 zł

Plecy

 

349 zł

4 zabiegi:

1200 zł      

290 zł

Brzuch

219 zł  

 

4 zabiegi:

870 zł       

199 zł

Tors/ klatka piersiowa

219 zł  

 

4 zabiegi:

870 zł       

199 zł

Tors/klatka piersiowa

+ brzuch

399 zł 

4 zabiegi:  

1590 zł  

339 zł

Pośladki (bez linii pomiędzy pośladkami)

219 zł 

 

4 zabiegi:

870 zł          

199 zł

Linia pomiędzy pośladkami

139 zł 

 

4 zabiegi: 550 zł          

119 zł

Brodawki sutkowe

109 zł 

 

4 zabiegi: 430 zł      

90 zł

Stopy

109 zł 

 

4 zabiegi: 430 zł        

90 zł

Szyja

109 zł 

 

4 zabiegi: 

430 zł        

90 zł

Partia niestandardowa mała

max - 15 cm x 15 cm

109 zł

 

4 zabiegi: 

od 430 zł  

90 zł

Partia niestandardowa duża 

ok 25 cm x 25 cm

od 159 zł

4 zabiegi: 

od 630 zł

od 139 zł

Całe ciało

 

 

999 zł 

4 zabiegi: 

3800 zł 

 

850 zł

 

Promocyjne Pakiety łączone depilacji laserowej Light Sheer w Krakowie

 • Nogi, pachy, linia bikini – 589 zł
 • Nogi, pachy, bikini głębokie lub brazylijskie – 669 zł
 • Uda lub łydki z kolanami, pachy, linia bikini – 409 zł
 • Uda lub łydki z kolanami, pachy, bikini głębokie lub brazylijskie – 509 zł
 • Całe ciało - dowolne części ciała depilowane podczas 1 wizyty - 999 zł
 •  

Depilacja Laserowa dla mężczyzn Kraków - pakiety łączone na depilacje laserem medycznym Light Sheer 

Cena obejmuje 1 zabieg kilku partii ciała, depilacja wykonana podczas 1 wizyty - ceny promocyjne!

 • Plecy, Ramiona,Kark,Tors, Brzuch -  770 zł
 • Plecy, Ramiona,Tors, Brzuch -  690 zł
 • Plecy, Ramiona, kark -  450 zł​

Depilacja laserowa Kraków w Perfect Estetic

Skorzystaj z promocji, zarezerwuj wizytę - tel. 888 888 122

Depilacja laserowa Kraków - Podgórze

Depilacja laserowa w Krakowie – najczęściej zadawane pytania

 1. Depilacja laserowa Kraków – o czym się rozmawia podczas konsultacji?

  Przed konsultacją należy wypełnić ankietę i poinformować o przebytych chorobach, zażywanych lekach oraz zabiegach, które mogą mieć wpływ na wrażliwą skórę. Karta składa się również z pytań o dietę, suplementy oraz zioła, znajdujące się w codziennym jadłospisie. Podczas konsultacji padają pytania o wcześniejsze metody depilacji. W czasie pierwszego spotkania omawiane są przewidywane efekty, ilość zabiegów w serii, odstępy między spotkaniami oraz wykorzystywany laser i sposób jego działania. Na konsultacjach klient dowie się też, jaką pielęgnację powinien wdrożyć po zabiegach depilacji laserowej i czego unikać, by uzyskać jak najlepszy efekt.

 2. Depilacja laserowa Kraków – kiedy widoczne są pierwsze efekty po zabiegach?

  Pierwsze efekty depilacji laserowej są widoczne już po pierwszej wizycie. Zabiegi laserowego usuwania owłosienia oczywiście trzeba powtarzać, by uzyskać idealnie gładką i pozbawioną owłosienia skórę, jednak już po pierwszym użyciu lasera diodowego włoski zaczynają się osłabiać, a te, które były w fazie aktywnego wzrost, zostały trwale uszkodzone i następnie są wypychane do góry – wtedy można je albo zgolić, albo pozostawić do wypadnięcia. Po dokonaniu całej serii zabiegów laserowego usuwania owłosienia i upływie jakiego czasu, na skórze mogą pojawiać się delikatne, pojedyncze włoski – wówczas warto powtórzyć zabieg depilacji laserowej.

 3. Depilacja laserowa Kraków – dlaczego należy robić odstępy między zabiegami?

  Depilacja laserowa wymaga odstępu między zabiegami są konieczne, ponieważ włosy muszą znajdować się w fazie aktywnego wzrostu, by laser mógł na nie oddziaływać. Tylko część włosów znajduje się w tej fazie w tym samym momencie, pozostałe włosy są w fazie uśpienia lub obumierają. Dlatego krótkie odstępy między zabiegami depilacji laserowej mogą nie przynieść zamierzonego efektu. Podobnie zbyt długie odstępy – te także nie dadzą jakościowych rezultatów.

 4. Depilacja laserowa Kraków – co się stanie, gdy odstęp między zabiegami będzie zbyt długi?

  Depilacja laserowa zawsze obejmuje minimum 4 zabiegi. Jeden z nich usunie jedynie część włosów. Dlatego zbyt długa przerwa wydłuża całą serię zabiegów, co oznacza, że na wymarzony efekt gładkiej skóry pozbawionej owłosienia trzeba czekać zdecydowanie dłużej.

 5. Depilacja laserowa Kraków – czym jest zabieg przypominający?

  Depilacja permanentna usuwa ponad 90% całego owłosienia już na zawsze. Niestety, zdarza się tak, że po kilku latach zaczynają pojawiać się pojedyncze włoski, których warto się pozbyć, stosując depilację laserową przypominającą. Jest to zazwyczaj jeden do maksymalnie dwóch zabiegów na rok lub nawet rzadziej. Mimo dużej skuteczności tej metody depilacji, włosy na ciele człowieka rosną przez całe życie.

 6. Depilacja laserowa Kraków – czy można golić włosy po depilacji?

  Gdy wiązka światła wytworzona przez laser podczas depilacji laserowej uszkadza cebulkę włosa, ta obumiera i już nie rośnie. Jest jednak wypychana ku górze, dlatego można sądzić, że włosy wciąż rosną. Tak naprawdę są one w czasie wypadania, wysuwają się bardzo powoli ze swoich mieszków włosowych i samodzielnie wypadają dopiero po upłynięciu dwóch tygodni od przeprowadzonego zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Do tego czasu bez żadnego problemu można usuwać włosy, goląc te partie ciała.

 7. Depilacja laserowa Kraków – czy aktywność fizyczna bezpośrednio po zabiegu jest zabroniona?

  Depilowane laserowo partie ciała są delikatnie naruszone przez laser i nieco bardziej wrażliwe, dlatego przez dwa dni od wykonanego zabiegu laserowego usuwania owłosienia warto nie podejmować wzmożonych wysiłków fizycznych. Skóra powinna mieć trochę czasu na właściwą regenerację, a najlepszy komfort można uzyskać, rezygnując z jakichkolwiek ćwiczeń. Ponadto, pot produkowany podczas większej aktywności zawiera mnóstwo bakterii, które podrażniają naruszone mieszki włosowe, które są bardziej wrażliwe na działania zewnętrzne. Może to w konsekwencji doprowadzić do powstania wysypki lub poważniejszej infekcji skóry.

 8. Depilacja laserowa Kraków – czy można stosować inny rodzaj depilacji między zabiegami?

  Między kolejnymi zabiegami depilacji laserowej można golić włosy wyłącznie maszynką. Depilacja przy użyciu wosku, pasty cukrowej, pęsety czy depilatora nie jest wskazana. Te metody powodują, że wyrywane są włoski razem z cebulkami, a przez to depilacja laserowa traci swój sens. Bez cebulek, wiązki światła tworzone przez laser nie uszkodzą trwale mieszków, a więc włosy wciąż będą odrastać.

 9. Depilacja laserowa Kraków – dlaczego nie można się opalać po zabiegu?

  Wrażliwa skóra po depilacji laserowej staje się bardziej podatna na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Dlatego bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy rezygnować z kąpieli słonecznych przez co najmniej dwa tygodnie. Do ekspozycji na promienie UV zalicza się zarówno słońce, jak i solarium, z którego również należy zrezygnować. Brak rozwagi i niezastosowanie się do tej rady skutkuje w powstaniu na skórze nieestetycznych przebarwień, które mogą się utrzymywać nawet przez kilka lat. Niektóre ślady, pojawiające się np. na twarzy, mogą pozostać już na zawsze. Dlatego po depilacji laserowej należy stosować kremy z filtrem: latem SPF50, w pozostałe pory roku SPF30. To pozwoli na maksymalne unikanie słońca.

 10. Depilacja laserowa Kraków – jaka jest skuteczność laserów domowego użytku?

  Lasery domowego użytku zyskują na popularności, jednak nie są one tak skuteczne i nie dają tak trwałego efektu, jak medyczne lasery diodowe wykorzystywane wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Domowe modele dają jedynie chwilowe rezultaty, co znaczy, że tylko usypiają włosy, wstrzymują je od aktywnego wzrostu. Jest to tymczasowe rozwiązanie, dlatego zabiegi z takim laserem należy regularnie i dość często powtarzać. Jest to spowodowane małą mocą sprzętu, a więc i małą skutecznością i efektywnością. Trwałe usunięcie zbędnego owłosienia zapewni tylko urządzenie posiadające certyfikat medyczny.

 11. Depilacja laserowa Kraków – czy dieta może wpłynąć na efekty po zabiegach?

  Dieta oraz suplementy nie mają prawie żadnego wpływu na efekt stosowanej depilacji laserowej. Warto zwrócić jednak uwagę na betakaroten, znajdujący się w marchewkach, dyni, suplementach z witaminą A i wielu innych warzywach – ten gromadzi się w skórze człowieka i nadaje jej delikatnie pomarańczowy odcień, co może niekorzystnie wpłynąć na działanie lasera. Pigment ten pochłania światło wydobywające się z lasera i blokuje mu drogę do cebulki włosowej i tym samym laser bardziej oddziałuje na skórę niż na włos, nie mogąc go trwale uszkodzić. Betakaroten może utrzymywać się na skórze nawet kilka tygodni, dlatego decydując się na zabieg depilacji laserowej, warto z niego zrezygnować.

W przypadku zażywania produktów, mających wpływać na szybszy porost włosów, nie trzeba się przejmować negatywnym skutkiem, mogącym przeszkodzić w depilacji laserowej. Jedynie niektóre zioła: rumianek, pokrzywa, skrzyp polny, mogą w efekcie zetknięcia z laserem wywoływać nieprzyjemne reakcje skórne, czyli np. podrażnienia, wysypki, poparzenia. Te składniki należy wyeliminować ze swojej diety na minimum tydzień przed planowanym spotkaniem w gabinecie kosmetycznym.

Depilacja laserowa Kraków w Perfect Estetic to miejsce, w którym każdy pacjent uzyska pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa nóg, pach, bikini - Kraków, Podgórze

 
 

 

 

Salon kosmetyczny Perfect Estetic    30-814 Kraków, ul. Prosta 40/2    tel. 888-888-122

email: perf.estetic@gmail.com